.
Луганские новости
Луганские новости:
02.04.2009 08:02
Миллионы Виктора Ющенко

Українська правдаМиллионы Виктора Ющенко
Президент Віктор Ющенко оприлюднив свою декларацію про доходи за 2008 рік – схоже, востаннє в якості президента. До 1 квітня наступного року Україна, очевидно, матиме іншого керівника держави, а Віктору Ющенку вже буде не обов’язково повідомляти громадськості про останній рік свого президентського існування.

Відтак є нагода прослідкувати динаміку офіційної фінансової звітності Віктора Ющенка.

Звіт за 2003

У виборчу кампанію майбутній президент Ющенко увійшов з доходом за 2003 рік у сумі 35 тисяч гривень, з них депутатська зарплата – майже 30 тисяч. Не відмовився він від матеріальної допомоги в розмірі 3 тисяч 700 гривень. Ще десь близько двох тисяч гривень становили "дивіденди, проценти і роялті".

Дружина Ющенка Катерина заробляла значно більше за чоловіка - її сукупний дохід тоді складав 480 тисяч гривень.

Мешкала родина у житловому будинку площею 370 метрів – очевидно, ідеться про їх старий маєток у Безрадичах.

У Катерини Ющенко також було ще декілька квартир площею 399 метрів, які вона начебто здавала в оренду і отримувала свої гроші.

Родині Ющенка належало дві земельні ділянки: у Віктора площею 5,4 гектари, у Катерини – 60 соток. Перша знаходиться в Хоружівці Сумської області, вона отримана як мамин колгоспний пай. Друга – у Безрадичах.

Свого транспорту у кандидата в президенти Ющенка не було, а на рахунках у лежала 61 тисяча 917 гривень 57 копійок. Його дружина на рахунках за кордоном мала еквівалент 2 мільйонів 650 тисяч гривень. Також Катерина Ющенко володіла цінними паперами на 708 тисяч гривень.

Звіт за 2004

У рік виборів депутатське життя Ющенка було не таким і поганим – зарплата зросла в два рази, він обзавівся новим будинком, а також майже на 10 соток збільшив свої земельні угіддя.

Це при тому, що Ющенко заклав квартиру і взяв у борг в колег-депутатів для того, щоб сплатити до Центрвиборчкому 500 тисяч гривень застави для реєстрації кандидатом у депутати.

Про яке помешкання йшлося, прес-служба Ющенка не уточнювала. Натомість з декларації за 2004 рік стало відомо, що число квартир, які перебувають у власності його дружини, зменшилося з трьох до двох.

Також у Катерини Ющенко стало на один мільйон заощаджень менше. В цей рік родині довелося багато витратити на лікування майбутнього президента після отруєння.

Звіт за 2005

Протягом першого року при владі фінансовий стан родини Ющенка значно покращилася, а завдяки мажорським витівкам його старшого сина Андрія, глава держави ще й опинився в епіцентрі уваги громадськості.

Щоправда, за всі роки президентства ніхто так і не дізнався, на які гроші живуть старші діти і чим заробляють собі на хліб. Наївно думати, що гідне життя їм забезпечували відрахування від символіки Помаранчевої революції, яка раптом виявилася інтелектуальною власністю Андрія Ющенка.

Тоді на запитання, звідки в сина президента такі дорогі авто, Катерина Ющенко відповіла "Українській правді" щось на кшталт, що якщо подруга дасть їй поносити кофтинку, то вона не зобов’язана про це звітувати.

І справді – родина Ющенків ніколи не звітувала, звідки в їх гардеробі беруться Zilli та Chanel. При тому, що в лютому 2005-го під впливом романтики Майдану він обіцяв: "Запевняю, родичі до п'ятого коліна будуть складати декларацію, починаючи з нового президента".

Щоб вибити з Ющенка декларацію за 2004 рік, журналістам довелося атакувати секретаріат продовж декількох місяців. У наступні роки фінансова звітність президента видавалась наприкінці березня, але без особливих подробиць.

Згідно з декларацією за 2005 рік фінансове життя родини президента потроху пішло вгору. Його зарплата зросла в п’ять разів, а дивіденди – у 500.

Збільшилась і нерухома власність президента. Якщо в 2004 році в Ющенка було 6,3 гектари, то в 2005 – уже 7,9 гектарів.

Крім того, на балансі президента до житлового будинку площею 618 квадратних метри додалася квартира площею 371,9 квадратних метри.

Це помешкання на вулиці Малій Житомирській, в якому він жив останні роки. Квартира була записана на маму Ющенка. Через рік після її смерті президент вступив у права спадкоємця.

Крім того, суттєво зросли і запаси на рахунках Ющенка. Як пояснила тодішня його прес-секретар Ірина Геращенко, оскільки президент перебуває на державному утриманні, він не забирав зарплату готівкою, а, отже вона осідала на рахунку.

Більшість доходу дружини президента склав прибуток від підприємницької діяльності. Вона принесла Катерині Ющенко 324 тисяч гривень. Як запевняли на Банковій, це все завдяки здачі в оренду квартир, що перебували у власності першої леді.

Звіт за 2006

У 2006 році Ющенко отримав найбільший сукупний дохід за всю президентську кар’єру. Його заробіток вперше досяг вершини у мільйон гривень.

За цей рік президентська зарплата зросла майже удвічі, а 147 тисяч він отримав за рахунок дивідендів.

Ще майже половину заробітку Ющенка у 2006 році становили "доходи від наукової, викладацької, творчої діяльності та авторська винагорода". Всі ці гонорари президента затягнули на 505тисяч гривень.

Справа в тому, що Ющенко у 2005 отримав дві нагороди – Філадельфійську медаль свободи та премію Королівського інституту міжнародних відносин, які передбачали грошовий довісок. Але кошти надійшли лише у 2006 році, тому й потрапили у декларацію за цей рік.

Родина президента вустами його прес-секретаря обіцяла витратити їх на доброчинність, але більше інформації з цього приводу не було.

Крім того, Віктор Ющенко за 2006 рік також збільшив свої земельні володіння. Якщо 2005 року він володів 7,9 гектарами, то у 2006 латифундія зросла майже вдвічі, до 13,1 гектар.

Також розширився в той рік і будинок президента – на 38 квадратних метрів, з 618 метрів квадратних до 656,7. В таких розмірах він стоїть і донині.

Звіт за 2007

У році 2007 Ющенку не вистачило 74 тисяч гривень, щоб покласти до кишені новий мільйон.

В той рік трохи зменшилась президентська зарплата, а також зменшились прибутки від "творчої діяльності" – з 500 до 172 тисяч. Ці кошти президент заробив, читаючи лекції в рамках офіційних візитів – Ющенко в той рік "учителював" у навчальних закладах Данії, Нідерландів та Польщі.

Втім, навіть скорочення президентських прибутків не завадило збільшити капітал на своїх рахунках до 2 мільйонів. В пункті нерухомості життя родини президента лишилося без змін – ні тобі нових квадратних метрів, ні нових авто.

Щоправда, під кінець 2007 року Ющенко порадував українців новиною, що дружина приготувала йому під ялинку раритетний Harley Davidson 1942 року випуску. Вона знайшла цей мотоцикл по оголошенню в одному із спеціалізованих журналів. Коштував він близько 3 тисяч доларів.

Ющенко начебто й устиг випробувати його, катаючись по двору, але у декларації за 2007 антикварний транспорт так і не засвітився.

Звіт за 2008

І ось нарешті у 2008 році графи про транспортні засоби родини Ющенка нарешті отримали своє наповнення. Там зафіксовано не лише Harley Davidson 1942 року випуску, але й не менш раритетний горбатий запорожець ЗАЗ-965А.

Напевно, і вороги і симпатики президента багато заплатили б за те, щоб побачити, як Віктор Андрійович виїде з Банкової у Безрадичі на цьому антикварному наборі.

В решті ж пунктів декларація президента виглядає досить пристойно. Сума сукупного доходу Ющенка 2008 року склала понад 1 мільйон гривень, з яких половина – заробітна плата, а ще половина – дивіденди, проценти, роялті. Джерела, хто ж так справно платить Ющенку відсотки, невідомі.

Загальна сума доходів членів президентської родини склала ще півмільйона.

Сума грошових коштів Ющенка на рахунках у банках досягла понад 3 мільйонів гривень, а номінальна вартість придбаних цінних паперів – 327 гривень. Згідно з декларацією, всі активи Ющенка знаходилися в Україні.

Плюс до всього на банківських рахунках його дружини за кордоном лежало понад 2 мільйони гривень.

Так що родина Ющенка має певний "запас жиру" для життя у постпрезидентські роки.

Татьяна Николаенко

Комментарии
Толя | 17:20 02.04.2009

"Запас жиру" там значно бильше, ниж ви соби уявляете...

| 18:02 02.04.2009

кризис переживет,,,,

Гарик | 23:09 04.04.2009

Ох и фигню настрочили!!!Бабки занимал на предвыборную кампанию!Не смешите мои тапочки!

Витамин | 13:48 06.04.2009

Гарик,статей-ка написана с юмором!А ты вот все близко воспринял!!

Подписаться на луганские новости

Кучма о Путине: Безумный озверевший маньяк
В США прокомментировали введение войск в Украину
Луганск: Другая жизнь
Павлюк - украинцам: Отсидеться никому не удастся
Палат представителей США приняла помощь Украине более чем на $60 млрд
Украина может проиграть до конца года - ЦРУ
В РФ заявили, что главная задача разрушить Донбасс. Восстанавливать не будут
Готовы ли украинцы отдать всю власть военным
В Луганске рассказали, как будут отжимать жилье уехавших
Экс-главарь Донбасса из тюрьмы просится на войну

Кучма о Путине: Безумный озверевший маньяк

Россия использовала перемирие с Украиной для накопления сил и прекращения помощи Украине странами Запада. Об этом второй президент Украины Леонид Кучма заявил в интервью японскому новостному агентс... читать дальше >>>

В США прокомментировали введение войск в Украину

Бывший спецпредставитель США по Украине Курт Волкер заявил, что не стоит исключать возможности введения западных войск в Украину. Страны НАТО могли бы создать "купол ПВО от Николаева до Румынии" для п... читать дальше >>>

Луганск: Другая жизнь

Стойкое ощущение, что буквально все норовят поиметь тебя сейчас в самой причудливой форме. И чем меньше у человека должность, тем его стремление унизить тебя будет сильнее, а форма – изысканнее, хотя ... читать дальше >>>

Павлюк - украинцам: Отсидеться никому не удастся

Командующий Сухопутных войск ВСУ Александр Павлюк призвал украинцев вступать в ряды вооруженных сил, ведь на кону судьба страны, а это значит, что отсидеться никому не удастся. Источник: пост Павлю... читать дальше >>>

Палат представителей США приняла помощь Украине более чем на $60 млрд

Палата представителей Конгресса США проголосовала за выделение Украине более 60 млрд долларов помощи. Решение поддержано 311 голосами - 210 демократов и 101 республиканец. Далее решение должен п... читать дальше >>>

Украина может проиграть до конца года - ЦРУ

Директор ЦРУ Уильям Бернс выступил в четверг на Капитолийском холме со строгим предупреждением для законодателей: Если вы не одобрите помощь Украине сейчас, Киев может проиграть войну до конца года. ... читать дальше >>>

В РФ заявили, что главная задача разрушить Донбасс. Восстанавливать не будут

Российский "военкор" Дмитрий Стешин признал, что российские оккупанты не смогут восстановить разрушенный Донбасс, так как формат "СВО" предусматривает полное уничтожение "освобожденных" городов. Об эт... читать дальше >>>

Готовы ли украинцы отдать всю власть военным

По данным опроса Центра Разумкова, 45% украинцев считают, что политическая сила, которой можно доверить власть в послевоенный период, может появиться из среды военных. Источник: опрос социологическ... читать дальше >>>

В Луганске рассказали, как будут отжимать жилье уехавших

Оккупационные "администрации" начеленных пунктов луганской области, оккупированных с 2014 года, начали активно размещать объявления о том, каким именно образом собрались "отжимать" жилье тех, кто поки... читать дальше >>>

Экс-главарь Донбасса из тюрьмы просится на войну

Осуждённый в России за призывы к экстремизму бывший лидер донецких боевиков "ДНР" Игорь Стрелков (Гиркин) просит отправить его на войну в Украине. Источник: российская служба "Радио Свобода", РБК ... читать дальше >>>

Московский патриархат предлагают признать террористической организацией

Министр внутренних дел Эстонии Лаури Ляэнеметс предлагает признать Московский патриархат террористической организацией и запретить его деятельность в стране. Как информирует Цензор.НЕТ, об этом соо... читать дальше >>>

Зеки зверствуют на Луганщине

Бывший боевик российского подразделения "Шторм Z" расстрелял двух жителей оккупированного Лисичанска Луганской области. Об этом сообщил начальник Луганской ОВА Артем Лысогор в Телеграм 18 апреля. "... читать дальше >>>

Появились спутниковые снимки последствий авиаудара по Луганску

Появились спутниковые снимки последствий авиаудара по "Луганскому машиностроительному заводу-100" на оккупированной территории. Источник: проект Радио Свобода "Схемы", "Донбасс.Реалии" Дословно:... читать дальше >>>

Трамп заставит Украину отдать Луганск - CNN

Телеканал CNN узнал, что будущий кандидат в президенты США Дональд Трамп якобы планирует поделить страны НАТО на "два сорта" в зависимости от их расходов на оборону, а также хочет заставить Россию и У... читать дальше >>>

Илон Маск отказался отключить связь Starlink русским оккупантам в Донбассе

Министерство обороны США не может вынудить компанию Илона Маска SpaceX прекратить обслуживание Starlink российских захватчиков на фронте. К примеру, создать "белый список" для терминалов украинских во... читать дальше >>>

Выжившие луганские шахты подарят России

В квазиобразовании "ЛНР" сообщили о том, что шахты Самсоновская-Западная, Должанская-Капитальная, Комсомольская, имени Фрунзе и имени Вахрушева переходят в управление "инвестора" - ростовского ТД "До... читать дальше >>>

Что взорвалось в Луганске

В субботу, 13 апреля, Силы обороны Украины успешно поразили пункт управления группировки войск противника во временно оккупированном Луганске. Как информирует Цензор.НЕТ, об этом сообщил СтратКом З... читать дальше >>>

Россия продвинулись на Луганщине

Российские оккупанты продвинулись в районе Кременной в Луганской области. Об этом говорится в отчете американского Института изучения войны (ISW). "Российские войска недавно подтвердили продвижение... читать дальше >>>

В Луганские школы допустят преступников

"ЛНР" будут привлекать оккупантов "СВО" к урокам "основ безопасности и защиты" так называемой "родины". Об этом местным журналистам рассказал "министр образования республики". Он напомнил, что дисц... читать дальше >>>

Мощные взрывы в Луганске

В оккупированном Луганске слышали два взрыва, в сети появились фото и видео з дымом над городом. Источник: "Новости Донбасса", "Донбасс. Реалии", РБК Детали: Российские оккупанты пишут, якобы вз... читать дальше >>>

Луганские новости:

 • Всеобщая мобилизация: в МО прокомментировали увеличение темпов
 • В Луганске пропадают российские военные
 • Что грозит мужчинам, которые незаконно выехали за границу
 • Донбасс утопает в мусоре из-за мобилизации
 • Русские террористы, в преддверии зимы, опять бьют по энергетике
 • Польша будет блокировать вступление Украины в ЕС
 • Как получить деньги на ипотеку
 • Карданный вал на Икарус
 • Россия нанесла беспрецедентный удар по Украине
 • Зеленский заверил, что его чиновники воруют только у украинцев
 • Венгрия требует от Украины сдаться и гарантии безопасности для России
 • Pepsi и Mars объявлены спонсорами войны против Украины
 • ВСУ на пороге прорыва
 • Москву атакуют беспилотники
 • Война может быть долгой - министр обороны
 • Украина изменила подход к контрнаступлению
 • Китай начал поставлять военную технику России для войны с Украиной
 • На оккупированных территориях ищут "неправильных" детей
 • ФСБ на оккупированных территориях Украины проводит массовую проверку коллаборантов на полиграфе
 • Как луганчанам ВПЛ восстановить паспорт
 • Новости Украины и мира:

 • Системы времени
 • Российский ассимилятивный геноцид в Украине
 • Россия готовит крупный теракт в Беларуси, чтобы обвинить Украину
 • В Киеве ввели странную оплату проезда: киевляне массово не понимают нововведения
 • Ядерный терроризм: МАГАТЭ подтвердили, что Россия заминировала Запорожскую АЭС
 • Главные функции и задачи, которые выполняет любой современный сервис ЭДО
 • Кремль хочет сделать бывшего главного редактора «Эха Москвы» Алексея Венедиктова конкурентом Путина
 • Илон Маск хочет сделать Twitter платным для всех
 • Доллар резко подорожал
 • В НБУ прокомментировали запрет наличных денег в Украине
 • В НБУ высказались об идее запретить наличные деньги и ввести цифровые
 • Дачный двор
 • Цифровые деньги - цифровое рабство
 • Навальный рассказал, как бешенно ненавидит всех своих конкурентов по российской оппозиции
 • Всеобщая мобилизация: Могут ли вручать повестки на работе
 • ФСБ получит доступ к данным сервиса такси Яндекс.Такси
 • Россия вывозит украденное украинское зерно в Африку
 • Всеобщая мобилизация: Что должно быть указано в повестке
 • Стефанчук уже передумал проводить выборы во время войны
 • Зачем у Зеленского вбросили тему выборов во время военного положения: мнение экспертов

 • [Главная] [Луганск] [Украина] [Шоу-бизнес] [Общество] [Интернет] [Фотогалереи [Поиск]
  NEWS.LUGANSK.INFO
      Контакты

  2002-2024 Луганск.info

  Луганск, Украина