Оперативная поставка новостей Луганска и Луганской области, шахтерского края, расположенного в восточной части Украины - Донбассе (Донецком бассейне).
Главные рекомендуемые рубрики: новости города Луганска и всей луганской области, общественная жизнь областного центра, деловые и торговые отношения бизнеса и услуг. новости Украины, России и всего мира,
новости всемирной сети интернет, новости шоу-бизнеса и жизни знаменитостей, интересные новости общества, видео новости.
1
Главное средство массовой информации о самом главном в жизни края.
Луганские новости
Луганские новости:
07.03.2006 09:35
Відбулася поминальна панахида за загиблими журналістами,
6 березня - Міжнародний день пам’яті загиблих журналістів. Цього дня у Свято-Володимирському кафедральному соборі обласного центру відбулася поминальна панахида за загиблими журналістами, яку очолив керуючий Луганською єпархією Української православної церкви митрополит Луганський і Старобільський Іоанникій.
У панахиді взяли участь голова облдержадміністрації Геннадій Москаль, родини загиблих журналістів та представники ЗМІ області.
Після панахиди голова облдержадміністрації зустрівся з родинами загиблих журналістів Петра Шевченка, Олександра Стебліна, Сергія Ємельянченка. В ході бесіди піднімалися питання, які сьогодні турбують їх рідних і близьких, голова ОДА дав доручення прискорити вирішення цих проблем.
Геннадій Москаль підтримав ініціативу власних кореспондентів всеукраїнських видань щодо встановлення пам’ятного знаку загиблим журналістам Луганської області в сквері Пам’яті обласного центру в День журналіста України 6 червня 2006 року.
ШЕВЧЕНКО Петро Миколайович – власний кореспондент газети «Киевские ведомости» в Луганській області.
Творча біографія журналіста і поета починалася у Біловодській районній газеті «Маяк комунізму».
У 1978 році літературне покликання привело його до редакції обласної газети «Молодогвардієць», де П. М. Шевченко (Біливода) пройшов шлях від перекладача до старшого кореспондента і завідувача відділом.
Вірші молодого поета активно друкували редакції журналів «Україна», «Дніпро», «Піонерія», «Київ», завдяки чому П. Шевченко одержує широке визнання читачів України.
Серед видань, з якими він співпрацював як власний кореспондент у Луганській області, газети: «Комсомольское знамя» (пізніше – «Незалежність»), регіональна газета «Взгляд», «Киевские ведомости».
П. М. Шевченко легко поєднував активну журналістську роботу з поетичною творчістю – в 90-х роках виходять його збірки поезії «Подорож по горизонталі», «Трилисник» (видавництво «Радянський письменник»)…
1997 рік - трагічний для 43-річного журналіста і поета.
12 березня як власний кореспондент газети «Київські відомості» у Луганській області він виїжджає до Києва за викликом редакції.
13 березня Петра Шевченка (Біливоду) знаходять повішеним у напівзруйнованій котельні у віддаленому районі Києва.
17 березня - громадська панахида у редакції газети "Киевские ведомости" у м. Києві.
18 березня – велелюдний похорон на центральному кладовищі м.Луганська.
За однією з версій, одна з причин його загибелі - останні прижиттєві публікації про конфлікт між луганським мером О.М.Даніловим та колишнім головою управління СБУ у Луганській області Ю.В. Землянським.
Загибель Петра Шевченка викликала великий резонанс в Україні. Президент України Л.Д. Кучма дав персональне доручення Міністру внутрішніх справ Україні, Голові Служби Безпеки України і Генеральному прокурору особисто взяти під свій контроль розслідування обставин його загибелі.
СТЕБЛІН Олександр Миколайович обіймав посаду оператора на Луганській обласній державній телерадіокомпанії.
У своїй трудовій біографії пройшов всі щаблі професійного росту: починав фотографом, працював освітлювачем радіотелецентру, асистентом оператора корпункту Укркінохроніки, десять років - оператором Луганського корпункту Національної телекомпанії України.
18 жовтня 2003 року був направлений у відрядження до м. Сватова. В дорозі сталася дорожньо-транспортна пригода, внаслідок якої Олександр Миколайович був травмований. Незважаючи на проведення декількох операцій, 5 листопада 2003 року О.М. Стеблін помер.
ЄМЕЛЬЯНЧЕНКО Сергій Анатолійович - журналіст обласної газети «ХХІ век».
Сергій Ємельянченко працював у багатьох напрямках журналістики: газети, радіо, телебачення. Серед засобів масової інформації, з якими він співпрацював: газети – «Комсомольска правда», «Сегодня», «Всеукраїнська технічна газета», телеканали – «Студія «1+1», «ТРК – Україна», радіо «Бі-Бі-Сі».
Створення першої FМ-радиостанції «Скайвей» в Луганській області також пов’язане з ім’ям Сергія Ємельянченка.
4 лютого 2003 року Сергій Ємельянченко одержав важкі опіки після вибуху газу в квартирі його батька. Пожежна інспекція визначила це як нещасний випадок. 13 лютого 2003 року Сергія не стало. На той час йому виповнився 31 рік.