.
Луганские новости
Луганские новости:
14.03.2006 07:59
Заява керівника регіональної робочої групи обліку виборців Гузара

ЛОДА

За результатами аналізу готовності загальних списків виборців, що проживають на території Луганської області, виявляються чисельні недоліки стосовно пропущень квартир та будинків, великої кількості випадків неправильного або кратного включення виборців, невключення до списків виборців тих, кому на день голосування виповнюється 18 років тощо.

Найгірша ситуація з цього питання склалася в Луганській міській робочій групі обліку виборців. Це сталося невипадково, бо з самого початку робота Луганської міської робочої групи була не організована на належному рівні, відомості від відповідних територіальних органів МВС України в Луганській області були передані до робочої групи несвоєчасно, з порушенням термінів, передбачених Законом України „Про вибори народних депутатів України”. До числа причин слід віднести відсутність взаємодії Луганської міської робочої групи з районними радами у місті Луганську з питань складання загальних списків виборців у передбачені законодавством строки. Луганською робочою групою систематично порушувалися терміни надання звітів до ЦВК про складання списків виборців.

Регіональною робочою групою обліку виборців було вказано Луганському міському голові Бурлаченку Є.Д. (вих. № 3/31-4351 від 28.10.2005) на ці порушення. Відповідного листа було також направлено начальнику УМВС України в Луганській області Бобильову О.Ф. (вих. № 3/13-4350 від 28.10.2005) з приводу несвоєчасної підготовки відповідних відомостей посадовими особами в підрозділах Луганського міського управління УМВС України в Луганській області. Але на вказівки регіональної робочої групи ні Бурлаченко Є.Д., ні Бобильов О.Ф. не відреагували належним чином – тому списки виборців по області і зокрема по місту Луганську і на теперішній час залишаються проблемними, мають масу недоліків та зауважень, викликають обурення мешканців на виборчих дільницях ТВО № 103, № 102, ін.

Слід зазначити, що тільки протягом останнього тижня до Луганської робочої групи обліку виборців були направлені запити:

- вих. № 83 від 03.03.2006 – щодо розбіжностей у кількості виборців по виборчих дільницях;
- вих. № 86 від 07.03.2006 – про необхідність доопрацювання дублікатів;
- вих. № 87 від 07.03.2006 – стосовно статті М.Махно „На Луганщине массово исчезают многоэтажные дома”, опублікованої на Інтернет – сайті;
- вих. № 87-а від 07.03.2006 – відповідно до листа голови ДВК № 25 ТВО № 102;
- вих. № 5/31 – 1000 від 11.03.2006 – щодо заяви члена ОВК ТВО № 103 Бережної С.П.

Ні на жодний лист від Луганської робочої групи обліку виборців не отримано відповідей, як і від Луганського міського голови Є.Д.Бурлаченка.

Стан готовності до виборів на жаль у місті Луганську найгірша не лише по списках виборців, але й в цілому по забезпеченню дільничних виборчих комісій ТВО № 102 і ТВО № 103. По цьому факту регіональною робочою групою було надано подання до прокуратури по ТВО № 102 (додається).
Кошти державного бюджету, які використані для складання списків виборців в області у 2005 році, в цілому склали 1 млн 24 тис. 836 грн, у т.ч. для Луганської міської робочої групи 30 тис. 60 грн. У 2006 році на ці цілі передбачається по області 540 тис. 740 грн, у т.ч. для Луганської міської робочої групи 30 тис. 563 грн. Як наслідок – на місцеві органи влади покладається не тільки адміністративна, а і фінансова відповідальність за якість роботи із складання списків виборців (інформація щодо обсягу видатків на виконання робіт із підготовки та уточнення загальних списків виборців додається).

Регіональна робоча група обліку виборців здійснює постійний контроль за виконанням завдань з питань складання та уточнення списків виборців, оперативно інформує ЦВК про доопрацювання бази списків виборців області з віднесенням кожного виборця до відповідного територіального виборчого округу та виборчої дільниці. Тільки за першу декаду березня регіональною робочою групою було зроблено запити до місцевих робочих груп – вих. № 76 від 01.03.2006, № 83 від 03.03.2006, № 85 від 07.03.2006, № 86 від 07.03.2006, на які місцевими робочими групами надано відповідну інформацію.

Місцевим органам влади направлений до виконання лист регіональної робочої групи від 10.03.2006 № 90 „Адміністративна відповідальність за несвоєчасне або неповне надання інформації, надання інформації, що не відповідає дійсності”.

Факти про порушення Закону України „Про вибори народних депутатів України” у частині складання списків виборців перевіряються регіональною та місцевими робочими групами обліку виборців з виїздами на місця. На сьогодні тільки регіональною робочою групою здійснено 19 таких перевірок.

Доводимо до відома, що постановою ЦВК від 30.09.2005 року № 124 створена регіональна контрольна група з метою забезпечення громадського контролю за процесом складання та достовірністю загальних списків виборців для підготовки проведення виборів народних депутатів України 26 березня 2006 року. Але ця контрольна група, створена з представників політичних партій, взагалі не заявила про свою діяльність. Тому політичні спекуляції окремих партійних лідерів, розпочаті у лютому щодо проблем у списках виборців, є дуже запізнілими.

Необхідно усвідомити, що за чесні, прозорі вибори несуть відповідальність не тільки ЦВК і регіональна робоча група обліку виборців, а в першу чергу – місцеві органи влади, міські, селищні і сільські голови. Як зазначив Ярослав Давидович – „Кожен повинен тягнути свого плуга”.

Прошу усіх виборців Луганської області виконати свій громадянський обов’язок та вчасно прийти до своїх виборчих дільниць і перевірити себе у списках виборців!

Заступник голови облдержадміністрації,
керівник регіональної
робочої групи обліку виборців З.Т.ГУЗАР

З документами, зазначеними у заяві, можна ознайомитися у розділі «ВИБОРИ - 2006» на сайті облдержадміністрації

Ситуація щодо підготовки до виборів 2006 року в Луганській області дуже проблематична, але ми спільно вирішуємо усі проблеми. – Зиновій Гузар.

Ситуація щодо підготовки до виборів 2006 року в Луганській області дуже проблематична, але усі проблеми вирішуються спільно разом з політичними партіями і виборцями”. Про це заявив заступник голови Луганської облдержадміністрації, керівник регіональної робочої групи обліку виборців та керівники регіональної комісії із сприяння проведенню демократичних, чесних та прозорих виборів-2006 Зиновій Гузар. Сьогодні на брифінгу для журналістів він окреслив основне коло проблемних питань, які виникли на території Луганської області під час підготовки до проведення виборів 26 березня 2006 року. Головні з них – неякісне забезпечення діяльності робочих груп із складання списків виборців та матеріальні проблемі в роботі дільничних комісій. Основними причинами Зиновій Гузар вважає недбале ставлення місцевих органів влади по виконання обов’язків, покладених на них Законом „Про вибори” та неготовність політичних партій виконувати свої обов’язки.

„Всі політичні спекуляції навколо списків виборців, які зараз роблять окремі політичні партії – це не більш ніж політичні спекуляції”, - заявив Зиновій Гузар. За його словами, згідно Закону „Про вибори” Центральною виборчою комісією були створені робочі групи політичних партій, які були зобов’язані уточнювати списки виборців. Зокрема, ЦВК 30.09.2005р. постановою № 124 була створена регіональна контрольна група з метою забезпечення уточнення списків виборців. Проте з вересня ця група з представників всіх бажаючих політичних партій не працювала. „Жодного документа від регіональної групи з представників політичних партій я не бачив”, - засвідчив заступник губернатора. За його словами, політичні партії не готові були до тої відповідальності, яку на них поклав закон „Про вибори”. „Вийшов розрив між правами та обов’язками, – вважає Зиновій Гузар. – Право провести вибори тільки по списках, сформувати комісії та інші права політичні партії мали, але з обов’язком забезпечити нормальну роботу дільничних комісій і нормальних їх членів вони, нажаль, не справилися”.

Також заступник губернатора сповістив, що завтра відбудеться велика нарада з керівниками робочих груп із складання списків виборців та керівниками міст та районів. „Згідно закону, територіальні органи влади є відповідальними щодо організаційного забезпечення проведення виборів та складання списків виборців, - пояснив він. – Півроку тому вони найняли людей, які отримують зарплату за те, що займаються складанням списків. На цю роботу з держбюджету території отримали кошти загальною сумою 1 млн. 585 тис. 576 грн. Проте саме по цій роботі виникає дуже багато питань. Чому – ми запитаємо завтра на нараді у місцевих керівників”.

Він також припустив, що відіграє роль той факт, що більшість діючих мерів балотуються на цих виборах на повторний термін. „Можливо, ми маємо проблеми і тому, що, звісно, у мутній воді риба ловиться краще”, - заявив Зиновій Гузар. При цьому він наголосив, що питання щодо проблем зі складання списків виборців підіймалися обласною адміністрацією ще восени 2005 року, і вони не виникли тільки зараз.

Серед основних порушень при складанні списків виборців на Луганщині Зиновій Гузар назвав великі розбіжності у кількості виборців на округах, факти, коли одна особа заноситься у списки по кілька разів на одній дільниці, та велику кількість помилок при перекладі прізвищ українською. Він повідомив, що по всіх таких випадках вносяться термінові виправлення, а у разі грубих порушень – проводиться розслідування. Він навів приклади, коли в Красному Лучі із списків раптом зникли більше 9 тис. виборців, бо працівники робочої групи обліку виборців просто пропустили цілу вулицю. По Луганську зникло більше 400 виборців, бо пропустили кілька багатоповерхівок. В Свердловську – навпаки, звідкись з’явилися близько 11 тис. виборців, яких раніше у списках не було.

За словами Зиновія Гузара, для більш ефективної роботи з перекладу прізвищ виборців у минулому році облдержадміністрація запропонувала задіяти студентів 5-го курсу, що навчаються на викладачів української мови. Була попередня згода ректора ЛНПУ. Проте, пропозиція так і залишилася пропозицією.
Щодо проблеми формування спискового складу дільничних виборчих комісій Зиновій Гузар відмітив, що ряд комісій досі ще не приступили до роботи. „Закон покладає формування виборчих комісій на партії. Якщо для цього в когось з партій немає достатньої кількості кандидатур, то формування покладається на окружні комісії”, - пояснив Зиновій Гузар.

Щодо матеріального забезпечення роботи дільничних комісій, то заступник губернатора навів ряд прикладів по Луганську. Зокрема, у Камбродському району, ряд дільничних комісій не забезпечені навіть телефонним зв’язком. У жодної з комісій немає свого транспорту. Тому у четвер, 16 березня планується провести відкриту колегію ОДА за участю представника КМУ, керівників міст та районів, керівників обласних, окружних, дільничних комісій та ЗМІ. „Будемо шукати причини та термінові шляхи вирішення матеріальних проблем, щоб забезпечити нормальну роботу виборчих комісій”, - заявив Зиновій Гузар.
В ході брифінгу він також звернувся з проханням до представників ЗМІ, щоб на ТБ, радіо та в газетах активніше звучали нагадування виборцям щодо необхідності обов’язково перевірити свої дані у списках виборців. Тому що за новим законом уточнення списків завершується за два дні до виборів.

Зиновій Гузар не підтвердив припущення, що виори на деяких дільницях на Луганщині можуть бути зірвані через погану організацію. „Нічого страшного станом на сьогодні на території Луганщини немає”, - запевнив він. – За всіма проблемами ми працюємо зараз дуже активно, спільно із політичними партіями та самими виборцями. Бо впевнені: треба не тільки констатувати проблеми, а спільно їх вирішувати”.

Подписаться на луганские новости

На Луганщине проводят мобилизационные рейды по домам
Миллиардер Илон Маск опять оскандалился заявлением по Украине
Россия может резко усилить атаки
Мобилизация: ТЦК получат доступ к реестрам всех украинских мужчин
Кучма о Путине: Безумный озверевший маньяк
В США прокомментировали введение войск в Украину
Луганск: Другая жизнь
Павлюк - украинцам: Отсидеться никому не удастся
Палат представителей США приняла помощь Украине более чем на $60 млрд
Украина может проиграть до конца года - ЦРУ

На Луганщине проводят мобилизационные рейды по домам

Российские оккупанты в Должанске Луганской области активно проводят мобилизационные рейды по жилым домам. Об этом сообщил в Телеграм глава Луганской ОВА Артем Лысогор 6 апреля. "Принудительная моби... читать дальше >>>

Миллиардер Илон Маск опять оскандалился заявлением по Украине

Американский предприниматель Илон Маск заявил 21 апреля в соцсети Х, владельцем которой он является, что его беспокоит отсутствие "стратегии выхода" из "вечной войны" в Украине. Инвестор Дэвид Сакс... читать дальше >>>

Россия может резко усилить атаки

Российские оккупационные войска могут усилить атаки в войне против Украины, используя время до прибытия новой военной помощи от США в случае одобрения соответствующего законопроекта Конгрессом. Об это... читать дальше >>>

Мобилизация: ТЦК получат доступ к реестрам всех украинских мужчин

Уже через несколько месяцев военкоматы смогут получить данные об украинских мужчинах, которые содержатся в различных государственных реестрах. Об этом заявила заместитель председателя парламентского к... читать дальше >>>

Кучма о Путине: Безумный озверевший маньяк

Россия использовала перемирие с Украиной для накопления сил и прекращения помощи Украине странами Запада. Об этом второй президент Украины Леонид Кучма заявил в интервью японскому новостному агентс... читать дальше >>>

В США прокомментировали введение войск в Украину

Бывший спецпредставитель США по Украине Курт Волкер заявил, что не стоит исключать возможности введения западных войск в Украину. Страны НАТО могли бы создать "купол ПВО от Николаева до Румынии" для п... читать дальше >>>

Луганск: Другая жизнь

Стойкое ощущение, что буквально все норовят поиметь тебя сейчас в самой причудливой форме. И чем меньше у человека должность, тем его стремление унизить тебя будет сильнее, а форма – изысканнее, хотя ... читать дальше >>>

Павлюк - украинцам: Отсидеться никому не удастся

Командующий Сухопутных войск ВСУ Александр Павлюк призвал украинцев вступать в ряды вооруженных сил, ведь на кону судьба страны, а это значит, что отсидеться никому не удастся. Источник: пост Павлю... читать дальше >>>

Палат представителей США приняла помощь Украине более чем на $60 млрд

Палата представителей Конгресса США проголосовала за выделение Украине более 60 млрд долларов помощи. Решение поддержано 311 голосами - 210 демократов и 101 республиканец. Далее решение должен п... читать дальше >>>

Украина может проиграть до конца года - ЦРУ

Директор ЦРУ Уильям Бернс выступил в четверг на Капитолийском холме со строгим предупреждением для законодателей: Если вы не одобрите помощь Украине сейчас, Киев может проиграть войну до конца года. ... читать дальше >>>

В РФ заявили, что главная задача разрушить Донбасс. Восстанавливать не будут

Российский "военкор" Дмитрий Стешин признал, что российские оккупанты не смогут восстановить разрушенный Донбасс, так как формат "СВО" предусматривает полное уничтожение "освобожденных" городов. Об эт... читать дальше >>>

Готовы ли украинцы отдать всю власть военным

По данным опроса Центра Разумкова, 45% украинцев считают, что политическая сила, которой можно доверить власть в послевоенный период, может появиться из среды военных. Источник: опрос социологическ... читать дальше >>>

В Луганске рассказали, как будут отжимать жилье уехавших

Оккупационные "администрации" начеленных пунктов луганской области, оккупированных с 2014 года, начали активно размещать объявления о том, каким именно образом собрались "отжимать" жилье тех, кто поки... читать дальше >>>

Экс-главарь Донбасса из тюрьмы просится на войну

Осуждённый в России за призывы к экстремизму бывший лидер донецких боевиков "ДНР" Игорь Стрелков (Гиркин) просит отправить его на войну в Украине. Источник: российская служба "Радио Свобода", РБК ... читать дальше >>>

Московский патриархат предлагают признать террористической организацией

Министр внутренних дел Эстонии Лаури Ляэнеметс предлагает признать Московский патриархат террористической организацией и запретить его деятельность в стране. Как информирует Цензор.НЕТ, об этом соо... читать дальше >>>

Зеки зверствуют на Луганщине

Бывший боевик российского подразделения "Шторм Z" расстрелял двух жителей оккупированного Лисичанска Луганской области. Об этом сообщил начальник Луганской ОВА Артем Лысогор в Телеграм 18 апреля. "... читать дальше >>>

Появились спутниковые снимки последствий авиаудара по Луганску

Появились спутниковые снимки последствий авиаудара по "Луганскому машиностроительному заводу-100" на оккупированной территории. Источник: проект Радио Свобода "Схемы", "Донбасс.Реалии" Дословно:... читать дальше >>>

Трамп заставит Украину отдать Луганск - CNN

Телеканал CNN узнал, что будущий кандидат в президенты США Дональд Трамп якобы планирует поделить страны НАТО на "два сорта" в зависимости от их расходов на оборону, а также хочет заставить Россию и У... читать дальше >>>

Илон Маск отказался отключить связь Starlink русским оккупантам в Донбассе

Министерство обороны США не может вынудить компанию Илона Маска SpaceX прекратить обслуживание Starlink российских захватчиков на фронте. К примеру, создать "белый список" для терминалов украинских во... читать дальше >>>

Выжившие луганские шахты подарят России

В квазиобразовании "ЛНР" сообщили о том, что шахты Самсоновская-Западная, Должанская-Капитальная, Комсомольская, имени Фрунзе и имени Вахрушева переходят в управление "инвестора" - ростовского ТД "До... читать дальше >>>

Луганские новости:

 • Всеобщая мобилизация: в МО прокомментировали увеличение темпов
 • В Луганске пропадают российские военные
 • Что грозит мужчинам, которые незаконно выехали за границу
 • Донбасс утопает в мусоре из-за мобилизации
 • Русские террористы, в преддверии зимы, опять бьют по энергетике
 • Польша будет блокировать вступление Украины в ЕС
 • Как получить деньги на ипотеку
 • Карданный вал на Икарус
 • Россия нанесла беспрецедентный удар по Украине
 • Зеленский заверил, что его чиновники воруют только у украинцев
 • Венгрия требует от Украины сдаться и гарантии безопасности для России
 • Pepsi и Mars объявлены спонсорами войны против Украины
 • ВСУ на пороге прорыва
 • Москву атакуют беспилотники
 • Война может быть долгой - министр обороны
 • Украина изменила подход к контрнаступлению
 • Китай начал поставлять военную технику России для войны с Украиной
 • На оккупированных территориях ищут "неправильных" детей
 • ФСБ на оккупированных территориях Украины проводит массовую проверку коллаборантов на полиграфе
 • Как луганчанам ВПЛ восстановить паспорт
 • Новости Украины и мира:

 • Системы времени
 • Российский ассимилятивный геноцид в Украине
 • Россия готовит крупный теракт в Беларуси, чтобы обвинить Украину
 • В Киеве ввели странную оплату проезда: киевляне массово не понимают нововведения
 • Ядерный терроризм: МАГАТЭ подтвердили, что Россия заминировала Запорожскую АЭС
 • Главные функции и задачи, которые выполняет любой современный сервис ЭДО
 • Кремль хочет сделать бывшего главного редактора «Эха Москвы» Алексея Венедиктова конкурентом Путина
 • Илон Маск хочет сделать Twitter платным для всех
 • Доллар резко подорожал
 • В НБУ прокомментировали запрет наличных денег в Украине
 • В НБУ высказались об идее запретить наличные деньги и ввести цифровые
 • Дачный двор
 • Цифровые деньги - цифровое рабство
 • Навальный рассказал, как бешенно ненавидит всех своих конкурентов по российской оппозиции
 • Всеобщая мобилизация: Могут ли вручать повестки на работе
 • ФСБ получит доступ к данным сервиса такси Яндекс.Такси
 • Россия вывозит украденное украинское зерно в Африку
 • Всеобщая мобилизация: Что должно быть указано в повестке
 • Стефанчук уже передумал проводить выборы во время войны
 • Зачем у Зеленского вбросили тему выборов во время военного положения: мнение экспертов

 • [Главная] [Луганск] [Украина] [Шоу-бизнес] [Общество] [Интернет] [Фотогалереи [Поиск]
  NEWS.LUGANSK.INFO
      Контакты

  2002-2024 Луганск.info

  Луганск, Украина