08.08.2008 10:56
Дорогой хлеб бедной луганщины
"Реальная газета"
Не успели власти Луганщины торжественно отметить собранный хлеборобами области миллион тонн зерна и посетовать при этом на низкие закупочные цены (тонна пшеницы третьего класса стоит сегодня всего 1250 грн.), как наши хлебопеки вновь подняли цены на хлеб.
Начало августа принесло не только известие о хорошем урожае, но также и вести о подорожании хлеба. Власти области на это отреагировали оперативно – нет, не заставили пекарей снизить цены на продукт первой необходимости, но собрали брифинг, на котором заявили о том, что областная власть все-таки предпринимает все возможные меры для стабилизации продовольственных цен.
– Областная власть, и облгосадминистрация в том числе, предпринимает все возможные меры по стабилизации продовольственных цен, – заявил журналистам начальник Главного управления экономики Луганской облгосадминистрации Игорь Агибалов. – В частности, для снижения цен на мясо в области вводится интервенция курятины, говядины и свинины. А также обеспечивается стабильное финансирование областных программ развития сельского хозяйства.
Что касается цен на хлеб, то по словам начальника Государственной инспекции по контролю за ценами в Луганской области Георгия Вискина, с 1 августа 2008 года цены на хлеб массовых сортов на Луганщине поднялись в среднем на 5%: булка «Успенского» подорожала на 4,9%, «Заречье» – на 4,2%, «Сударушка» – на 5,2%.
– ОАО «Каравай» объясняет повышение подорожанием тарифов на воду и газ, а также повышением заработной платы работникам, однако экономического обоснования наша инспекция до сих пор не получила, – заявил Георгий Вискин. – И если в ближайшее время предприятие не сможет предоставить Главному управлению экономики ЛОГА, АМКУ и другим контролирующим органам эти обоснования, то им придется вернуть цены на прежний уровень.
Но, судя по прошлогоднему опыту, «откат цен» едва ли стоит ожидать. А вот нового подорожания, ввиду растущих цен на газ, электроэнергию и воду – запросто.
И от этого мы станем еще беднее.
Вместо комментария
Согласно европейским нормам, обеспеченными можно считать граждан, которые тратят на еду менее 20% месячного бюджета, так что большинство украинцев совершенно справедливо считают себя бедными. По статистике в прошлом году наши сограждане по-прежнему тратили на питание больше половины своих доходов (51,4%). При этом 22,1% уходят на молочные продукты, 20% – на яйца, почти 10% на хлеб и хлебобулочные изделия. На покупку овощей уходит 8,7% «продуктовых расходов», картофеля – 8,3%, мяса – 5,1%, фруктов – 3,6%.
Остальные расходы выглядят куда скромнее. 10,9% уходит на оплату коммунальных услуг, 5,9% – на покупку одежды и обуви, 3,4% отнимают транспортные расходы, 2,9% – предметы домашнего употребления, бытовая техника. Примечательно, что на алкогольные и табачные изделия (2,6%) украинцы тратят больше чем на здравоохранение (2,5%), отдых и культуру (2,4%).
Николай МОСКАЛЕНКО
|
А как вы хотели? Благодаря «могучему умищу» т. Голенко вода подорожала почти в три раза, значит вся продукция, где она технологически применяется также подорожает, в т.ч. и хлеб. Слава Голенко и его концессии?!!
"Ты мошенка" рискует сделать хуже - ведь ей нужны деньги на очередную свадьбу.
Вставай, подымайся, рабочий народ!
Иди на врага, люд голодный!
Раздайся, клич мести народной!
Вперёд, вперёд, вперёд, вперёд, вперёд!
08 серпня 2008, 10:35
Втричі перевищує рівень мінімальної зарплати середньомісячна номінальна зарплата штатних працівників на Луганщині.
За даними Головного управління статистики в Луганській області, у січні-травні 2008 року середньомісячна номінальна заробітна плата штатних працівників становила 1648 грн, що значно перевищує державні соціальні стандарти, встановлені з 1 квітня 2008 року: у 3,1 рази – рівень мінімальної заробітної плати (525 грн) та у 2,5 рази – рівень прожиткового мінімуму для працездатної особи (647 грн).
УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ № 698/2008
Про невідкладні заходи щодо вдосконалення державного регулювання господарської діяльності
З метою дальшого забезпечення конституційного права громадян на підприємницьку діяльність, усунення адміністративних перешкод при здійсненні підприємницької діяльності, насамперед у сфері малого та середнього бізнесу, та за результатами Всеукраїнського зібрання в рамках постійно діючого форуму «Влада і бізнес - партнери», яке відбулося 3 липня 2008 року, постановляю:
1. Кабінету Міністрів України:
1) забезпечити в установленому порядку підготовку до 1 березня 2009 року за участю Національної академії наук України, наукових установ, міжнародних організацій та громадських об'єднань Національної доповіді про стан розвитку підприємництва в Україні, передбачивши фінансування підготовки доповіді та представлення її Президентові України та Верховній Раді України;
2) забезпечити безумовне виконання Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності», для чого, зокрема:
а) внести у двомісячний строк на розгляд Верховної Ради України законопроекти щодо приведення законів України, в тому числі тих, які визначають порядок здійснення контролю за правильністю та своєчасністю справляння податків і зборів (обов'язкових платежів), у відповідність із названим Законом;
б) затвердити у місячний строк критерії розподілу суб'єктів господарювання за ступенями ризику їх господарської діяльності для безпеки життя і здоров'я населення, навколишнього природного середовища за окремими видами діяльності та визначити періодичність здійснення заходів державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності;
в) розглянути невідкладно питання про стан виконання зазначеного Закону та вжити в установленому порядку відповідних заходів, у тому числі щодо притягнення в разі необхідності до відповідальності керівників центральних органів виконавчої влади, які не забезпечили належного виконання вимог Закону, зокрема, щодо розроблення передбачених ним нормативно-правових актів;
3) привести у тримісячний строк свої рішення та забезпечити приведення міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади їх нормативно-правових актів у відповідність із вимогами Закону України «Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності»;
4) розглянути у тижневий строк питання реформування системи технічного регулювання у відповідних сферах діяльності та прийняти відповідні рішення;
5) забезпечити участь представників територіальних органів центральних органів виконавчої влади, які здійснюють видачу документів дозвільного характеру, в роботі дозвільних центрів із видачі документів дозвільного характеру.
2. Кабінету Міністрів України, Раді міністрів Автономної Республіки Крим, обласним, Київській та Севастопольській міським державним адміністраціям:
1) переглянути у тримісячний строк свої регуляторні акти з питань землекористування, будівництва та туризму, привести їх у відповідність із принципами державної регуляторної політики, визначеними статтею 4 Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності»;
2) вжити невідкладних заходів щодо належного матеріально-технічного забезпечення діяльності дозвільних центрів з видачі документів дозвільного характеру.
3. Запропонувати Генеральній прокуратурі України вживати в установленому порядку заходів щодо нагляду за додержанням права на підприємницьку діяльність, зокрема, провести:
перевірки додержання Законів України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності», «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності», «Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності» та вжити за їх результатами відповідних заходів прокурорського реагування;
перевірки у тримісячний строк за участю Міністерства економіки України та Антимонопольного комітету України щодо обгрунтованості розмірів тарифів на проведення суб'єктами господарювання обстежень (експертиз), які є підставою для видачі документів дозвільного характеру.
4. Запропонувати органам місцевого самоврядування здійснити у тримісячний строк перегляд виданих ними регуляторних актів щодо відповідності їх положень принципам державної регуляторної політики.
Цей Указ набирає чинності з дня його опублікування.
Президент України Віктор ЮЩЕНКО
9 серпня 2008 року