30.03.2007 07:40
Президент України взяв участь у відкритті Пам’ятного знаку жертвам Голодомору
"ЛОДА"
В Луганську під час своєї робочої поїздки Президент України Віктор Ющенко взяв участь у відкритті Пам’ятного знаку в сквері Пам’яті, на місці якого буде споруджено пам’ятник жертвам Голодомору 1932–1933 років в Україні. В церемонії відкриття Знаку також взяли участь голова Луганської облдержадміністрації Олександр Антіпов, Луганський міський голова Сергій Кравченко, голова Асоціації дослідників голодоморів у Луганській області, доцент Східноукраїнського національного університету ім. В. Даля Ірина Магрицька, представники громадськості, студенти вузів м. Луганська.
«На долю українського народу, який упродовж століть виборював свою незалежність, випало багато потрясінь та тяжких випробувань, - зазначив Президент України. За словами Віктора Ющенка, у 1932-1933 роках Україна пережила війну, спрямовану комуністичним режимом проти мирного українського села – «серцевини великої нації, духу нашого народу». Голод та масові політичні репресії поставили під сумнів саме існування української нації, яка життям мільйонів заплатила за право просто жити на своїй землі. Втім, наперекір усім бідам український народ вистояв і вижив. «І сьогодні, шануючи мільйони жертв Голодомору, ми зобов’язані зробити все, аби пам’ять про них завжди була живою для нинішніх та прийдешніх поколінь», - наголосив Віктор Ющенко.
Під час відкриття Пам’ятного знаку Президент зазначив, що пам’ятники безвинним жертвам Голодомору, які сьогодні споруджуються в усіх куточках незалежної України, нагадуватимуть нащадкам про важкі часи українського народу.
Ми повинні пам’ятати про голодомор, щоб більше не дозволити історії бути жахливою. – Олександр Антіпов.
«Світова історія знає чимало жахливих прикладів масових злочинів. Але навіть не кожну війну можна порівняти масштабами з голодомо¬ром українського народу 1932-1933 років», - заявив голова Луганської облдержадміністрації Олександр Антіпов сьогодні у сквері „Пам’яті” в м. Луганську, де буде споруджено пам’ятник жертвам Голодомору.
«Сьогодні на нас, громадянах незалежної України, лежить відповідальність перед полеглими і замученими нашими співвітчизниками - пам’ятати про жахливість голодомору, щоб не дозволити появі подібних трагедій», - підкреслив губернатор. Він зазначив, що протягом багатьох років тема голодомору в Україні була закритою для нашого народу. Понад піввіку правда про цю трагедію замовчувалася, але залишалася незагоєною раною в пам’яті народу.
Активне звернення до минулого дозволило сьогодні пролити світло на ці жахливі факти. Трагічні події 1932-1933 років перебувають нині у полі зору вчених і політиків, привертають увагу громадських формувань та всієї світової спільноти. Причини й наслідки трагедії голодомору в Україні встановлені науковою громадськістю і визнані сучасною українською державою. За словами Олександра Антіпова, про це свідчать прийнятий Верховною Радою минулого року Закон України «Про Голодомор 1932-1933 років в Україні» та підписаний учора Президентом України Указ «Про заходи у зв’язку з 75-ми роковинами Голодомору 1932–1933 років в Україні». Ці документи, як вважає Олександр Антіпов, є важливими чинниками відновлення історичної справедливості та незаперечним доказом незворотності процесів демократизації нашого суспільства.
«Ми з вами – учасники процесу створення сучасної історії незалежної України. Кожен із нас має впливати на цей процес, щоб більше не дозволити історії бути жахливою», - наголосив губернатор Луганщини.
За свідченням істориків, на території Луганської області в період 1932-1933 років голодною смертю загинуло до 25% сільського населення. Постраждали, в основному, північні (сільські) райони області: Новопсковський, Старобільський, Марківський, Новоайдарський, Верхньо-Теплянський.
Згідно із програмою дослідження наслідків голодомору 1932-33 рр. в Луганській області організовано дві дослідницькі групи щодо пошуку людей, які пережили голодомор. Літом поточного року дослідниками було обстежено понад 60 селищ Троїцького та 59 сіл Старобільського районів. На цей час ведеться робота з розшифровки зібраного матеріалу. У тісному контакті з музеями та Державним архівом Луганської області проводиться дослідницька робота в Біловодському, Марківському, Міловському районах області.
|
Блин, аж руки чешутся прокомментировать! :)
"...Президент України взяв участь у відкритті Пам’ятного знаку жертвам Голодомору..."
Хоть какое-то занятие нашли для "свадебного генерала"...
Ему шо, больше делать нехрен? :-/
"...Ми повинні пам’ятати про голодомор, щоб більше не дозволити історії бути жахливою..."
И как они, интересно, собираются "не дозволять історії"??? Как обычно - языком на Майдане? Хоть бы задумывались иногда, шо ляпают...
ЗЫ: И вообще, какая необходимось публиковать здесь новости на "вражьем языке"? Для этого, слава Богу, есть и Киев, и Западенщина!..
Веками русский народ(а это и малороссы)боролся за единство,а эта *** что-то гавкотить про борьбу за незалежнiсть. За нее боролась одна сволота - петлюра,бандера... Голод 33-го-трагедия русского народа,независимо от границ(а Украина-чисто географическое понятие). А разглагольствование о "геноциде" всяких холуев-глумление над погибшими. Главный здобуток незалежнiстi-больше 5 млн вымерших людей... А они про "голодомор",***.