Оперативная поставка новостей Луганска и Луганской области, шахтерского края, расположенного в восточной части Украины - Донбассе (Донецком бассейне).
Главные рекомендуемые рубрики: новости города Луганска и всей луганской области, общественная жизнь областного центра, деловые и торговые отношения бизнеса и услуг. новости Украины, России и всего мира,
новости всемирной сети интернет, новости шоу-бизнеса и жизни знаменитостей, интересные новости общества, видео новости.
1
Главное средство массовой информации о самом главном в жизни края.
Луганские новости
Луганские новости:
16.02.2006 07:09
Москаль: Підприємствам легкої промисловості потрібен ефективний власник
14 лютого голова Луганської облдержадміністрації Геннадій Москаль провів нараду з проблем підприємств легкої промисловості області. Учасники наради – керівники підприємств, міські голови, представники силових структур – обговорили питання забезпечення темпів зростання обсягів виробництва, поліпшення фінансового стану підприємств легкої промисловості Луганщини.
Зазначено, що 90% підприємств галузі працює на давальницькій сировині, за 2005 рік в області допущений спад обсягів виробництва по галузі на 11% (30 млн. грн.), у січні 2006 року – на 18%. Більше 43% підприємств легкої промисловості області є збитковими.
Серед основних проблем, що стримують розвиток легкої промисловості, це насамперед, відсутність рівних умов конкуренції з дешевими імпортними товарами (Китай, Туреччина, Польща). Величезна кількість товарів, ввезених практично без сплати мита, зборів, а також вживаних ("секонд-хенд"), наявність "тіньового сектора" створюють серйозну конкуренцію легальним вітчизняним товаровиробникам. Також проблемами для „легковиків” є введення ПДВ на давальницьку сировину, високі мита на ввезення імпортного устаткування, практична відсутність вітчизняної сировинної бази і матеріалів, залежність від їх ввезення із-за кордону. Легка промисловість потерпає і від дефіциту кваліфікованих робочих основних професій через їх масовий відтік в "тіньовий бізнес", де платять набагато більшу зарплату швейникам–професіоналам.
Учасники наради зазначили, що для налагодження роботи підприємств галузі необхідно залучення інвестицій, пошук ефективного власника для вирішення проблем модернізації виробництва, впровадження нових технологій, освоєння конкурентноздатної продукції, нових ринків збуту. Також необхідно розвивати зовнішньоекономічну діяльність з прикордонними районами, освоювати внутрішній ринок, на законодавчому рівні – захист вітчизняного виробника та створення рівних умов конкуренції з дешевими імпортними товарами.
Всього в області здійснюють виробничу діяльність більше 80 підприємств легкої промисловості різних форм власності. У галузі працює 6,3 тис. чоловік. Питома вага легкої промисловості Луганської області в Україні: за кількістю підприємств близько 2%, за чисельністю - 4,8%, за обсягами реалізації продукції - 8,6%.